Yurtdışı Turlar
Ana Sayfa > Yurtdışı Turlar
Endülüs - Portekiz Turları Thy İle ( Malaga- Porto)
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

2 KASIM - 16 KASIM - 30 KASIM

 
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST) - Malaga(AGP) / Porto(OPO) - İstanbul(IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • Havalimanı vergileri
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
  • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  • Tüm şehirlerarası transferler
  • Panoramik Malaga, Granada, Sevilla, Lizbon, Porto şehir turları
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

1.Gün : İSTANBUL - MALAGA - GRANADA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali  siz değerli konuklarımızla 06:00`de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1305 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.35`de Malaga`ya uçuş. Yerel saat ile 12.15`de varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile düzenlenecek olan panoramik Malaga şehir turumuzda, Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasında. Turun ardından Granada`ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün :GRANADA - SEVILLA

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra Elhamra sarayı turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilir) düzenlenecektir.
Ekstra tur : Elhamra sarayı turu (65 Euro)
Flamenco Gecesi turu (45 Euro)

Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Gezi sonrası Sevilla`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Sevilla şehir gezisinde; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelinize transferiniz yapılıyor. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra "Flamenco Gecesi" içkili, müzikli İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde.

3.Gün : SEVILLA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Cordoba turuna katılabilirler.
Ekstra tur : Cordoba turu (70 Euro)
785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatı`nın en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Camisi Mezquita`yı görüyoruz. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyıl'da 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almış. Ardından bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Sevilla`ya dönüyoruz.

4.Gün: SEVILLA - LİZBON

Sabah kahvaltısının ardından Lizbona` hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapılacak panoramik Lizbon şehir turunda, VII. Eduardo Parkı, şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi, ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Belem` de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenecek olan içkili, müzikli Fado Gecesi gezisine katılarak geçirebilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra tur : Fado Gecesi turu ( 65 Euro) 

5.Gün:LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca turuna katılabilirler.
Ekstra tur : Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca turu ( 55 Euro)
Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı`nı panoramik olarak gördükten sonra eski balıkçı mahalleleri ve yazlık evleri ile meşhur Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır. Avrupa Kıtasının en batı ucu olan Cabo da Roca son durağımız. Gezi sonrası otelimize transferimiz yapılıyor.

6.Gün :LİZBON - PORTO

Sabah kahvaltı sonrası Okyanusu`nun romantik kıyı şehri Porto`ya doğru hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde ekstra Fatima & Nazare & Obidos turu düzenlenecektir.
Ekstra tur :Fatima & Nazare & Obidos turu (50 Euro)
İlk durağımız olan Fatima`ya doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana`nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği bu yer, Hristiyanlık`ın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Fatima`dan sonra Okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Ünlü Kaşif Vasco de Gama uzak deniz yolculuklarına çıkmadan önce dua etmek için geldiği Nazare falezlerinden etkilenmemek mümkün değil. Daha sonra, hala 12 Yüzyıl surları ayakta olan, tarihi dokusunu korumayı başarmış Orta Çağ mirası Obidos Kenti`ni geziyor ve Porto`ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden panoramik Porto şehir turumuzu yapıyoruz. Portekiz` in Lizbon` dan sonra ikinci büyük şehri Porto`da, Douro Nehri' ne tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları, Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Se Katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri ile panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde.

7.Gün : PORTO

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman . Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Braga & Guimares turu.
Ekstra tur : Braga & Guimares turu (50 Euro)
Portekiz`in önemli şehirlerinden biri olan Braga ilk durağımız. Braga`da önemli kutsal mekanlardan biri olan `Dağların İsası Kilisesi`ni (Bom Jesus Do Monte) görüyoruz. 650 basamakla çıkılan bu muhteşem yapı Kuzey Portekiz`in granit yapılarının en güzel örneği. Dindar insanlar kutsal günlerde bu basamakları dizlerinin üzerinde çıkarak kutsal mekana ulaşıyorlar. Braga`dan sonra Portekiz`in eski başkenti Guimares`e hareket ediyoruz. Unesco koruması altında olan Guimares tipik evleri ve meydanlarıyla çok sevimli bir şehir. Gezi sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

8.Gün : PORTO - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları`nın TK 1452 seferi ile saat 15.05`de İstanbul`a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 22.45`de İstanbul`a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Gezinin sonu.
 KONAKLAMA OTELİ 3 ve 4* oteller