MİLANO - NİCE TURU
Ana Sayfa > MİLANO - NİCE TURU
Milano - Nice - Marsilya Turu Pegasus Hava Yolları İle (BGY - MRS)
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

25 EKİM - 8 KASIM - 28 ARALIK - 21 OCAK - 22 ŞUBAT - 22 MART
  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)- Bergamo (BGY) / Marsilya-Istanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • Havalimanı vergileri
  • 3 ve 4 yıldız otellerde 5 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
  • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  • Şehirler arası transferler
  • Panoramik Milano, Nice ve Marsilya şehir turları
  • Şehir vergileri
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası

1.Gün : İSTANBUL - BERGAMO - MİLANO

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde  siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:00`da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1211 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:.25`de Bergamo`ya uçuş. Yerel saat ile 13:25`de varış ve panoramik Milano şehir turu. Turumuzda şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi `Castello Sforzesco` görülecek ve 19 YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan `Galleria` ziyaret edilecektir. Galleria; Avrupa`nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris`teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000`i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen `via monte napoleone` ve `via la spiga` caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Şehir turu sonrası otelinize transfer ve geceleme.

2.Gün :MİLANO

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizi ekstra olarak düzenlenecek olan Como Gölü & Outlet&Lugano Gölü (İsviçre) turuna katılabilirler
Ekstra Tur : Como Gölü & Outlet&Lugano Gölü(İsviçre) (65 Euro)
Turumuzda Alpler`in eteklerinde uzanan büyüleyici manzarasıyla Lombardiya bölgesinin buzul gölü Como ve çevresini ziyaret ediyoruz. Ardından dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz outlette alışveriş imkanı. Outlet ziyareti ardından Alpler`in eteklerinde bulunan İsviçre`nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano`ya hareket. Fotoğraflamaya doyamayacağınız göl kenarındaki cafeleri ile meşhur olan doğa harikası turumuzun ardından Milano`ya dönüş ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

3.Gün :MİLANO-NİCE

Sabah kahvaltısının ardından Nice`e hareket. Güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Cenova & San Remo turu.
Ekstra tur : Cenova & San Remo (50 Euro) 
Turumuz Cenova liman bölgesi ile başlıyor. Sampdoria`nın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali ve Torre Della Lanterna görülecek yerler arasındadır. Ardından antik Romalılar tarafından kurulmuş ve İtalyan Riviyerası'nın en büyük turizm merkezlerinden biri olan San Remo`yu gzeiyoruz. Tur ardından Nice`e varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda ünlü Yürüyüş Caddesi La Promenade des Anglais, Nice Limanı, Eski Nice ve dar yaya sokakları, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı, Adliye Sarayı ve Jean Medecin Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve dinlenme. Geceleme otelinizde.

4.Gün : NİCE
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St.Paul de Vence ve Cannes turuna katılabilirler
Ekstra tur : St.Paul de Vence ve Cannes (60 Euro)
Monaco / Monte Carlo (75 Euro) 

Turumuzda sanat galerileri ve benzersiz coğrafyası ile St.Paul de Vence gezimizin ilk durağı. Ardından dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes şehrine gidiyoruz. Fransız Rivierası`nın en ünlü şehirlerinden biri olan bölgede Festival Binası, Croisette Bulvarı ve tarihi sokakları gezdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleceke olan Monaco / Monte Carlo turuna katılabilirler. Turumuzda Vatikan'dan sonra Dünya'daki ikinci küçük bağımsız devlet olan Monako Prensliği ile gösterişli casinoları ve renkli gece hayatıyla Avrupa`nın en ışıltılı noktalarından biri olan Monte Carlo ziyaret edilecektir. Trafiğin durumuna göre, yine dönüş yolu üzerinde değişik manzaralarla seyahat ederek, akşam saatlerinde Nice`e dönülecektir. Geceleme otelimizde.

5.Gün : NİCE - MARSİLYA

Sabah kahvaltının ardından Nice`ten ayrılıyor ve Marsilya`ya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Grasse-St.Tropez turuna katılabilirler.
Ekstra tur : Grasse-St.Tropez (50 Euro) 
Provence-Alpes-Côte d'Azur bölgesindeki Fransa`nın parfüm başkenti olan Grasse' e doğru hareket ediyoruz. Tarihi merkezde verilecek serbest zamanın ardından 1950`lerde Brigitte Bardot`un `Ve Tanrı Kadını Yarattı` filmi ile Avrupa`nın ilgisini üstüne çektikten sonra, sosyetenin göz bebeği olan Saint-Tropez'e hareket ediyoruz. Burada şehir turu yapıyor ve bu ünlü kasabayı keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turunda. 19. yy`den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman ve Marsilya katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve dinlenme. Geceleme otelinizde.

6. Gün :MARSİLYA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Aix en Provence turuna katılabilirler.
Ekstra tur : Aix en Provence(30 Euro)
Çeşmeleri, lavanta tarlaları ve güzel sanatlara düşkünlüğü ile bilinen Fransanın en pahalı evlerinin bulunduğu bu kenti sakın kaçırmayın. Paul Cézanne`ın memleketi olması ile tanınan ve küçük bir kent olmasına rağmen, 4 üniversitesi ile ilgi çeken Aix en Provence`da Lavanta sabunları almayı unutmayınız.Tur sonrası Marsilya havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1125 sayılı tarifeli seferi ile saat 15:55`te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 20:00`de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. KONAKLAMA OTELİ 3* ve 4* Oteller