YEDİGÖLLER - SAFRANBOLU TURU
Ana Sayfa > Turlar > YEDİGÖLLER - SAFRANBOLU TURU

YEDİGÖLLER  SAFRANBOLU TURU

Cam Teras- Safronbolu Tarihi evleri - Kaymakamlar Konağı -Yedigöller - Bolu -Gölcük 

‘’ yemyeşil bir doğa, bol oksijen ve tadına doyamayacağınız bir gezi’’

 

2020 TUR TARİHLERİMİZ

1.TUR  25-27 Eylül 
2.TUR  09-11 Ekim
3.TUR  23-25 Ekim
4.TUR  06-08 Kasım
5.TUR  13-15 Kasım

 

1.GÜN / CUMA

Saat 19.30’da Hatay Vali Göbeğinden (Kardeşler Künefe Önünden),  21.00’da İskenderun hareket, 22.45’da Adana Uğur Mumcu Meydanında (İstasyon Meydanı) buluşmamızın ardından saat 22.00’da turumuza başlıyor ve Safranbolu'ya  hareket ediyoruz. 

 

2.GÜN CUMARTESİ

İlk olarak alacağımız sabah kahvaltısından sonra Cam Teras’a gidiyoruz. 80 metre yüksekte inşa edilen cam teras, 75 ton ağırlığı kaldırabilecek güce sahip olsa da şu an için 30 kişilik gruplar halinde hizmet veriyor. Ardından otobüsümüzle eski Safranbolu şehir meydanına geliyor ve aracımızdan inerek rehberimiz eşliğinde tarihi sokaklarda kaybolarak Safranbolu’yu keşfe çıkıyoruz. Karabaşzade Hüseyin Efendi tarafından yaptırılan, günümüzde faal olarak kullanılan tarihi Cinci Hoca Hamamı’nı görüp, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ne yürüyoruz. Avlusunda bulunan Güneş saati hakkında bilgi aldıktan sonra, Yemeniciler Arastasını gezerek, rehberimiz tarafından Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından yemenicilik hakkında bilgilendiriliyoruz. Demirciler Çarşısı’ndan geçerken, demirci ustalarından bir tanesine misafir oluyoruz ve bu zor mesleği biraz daha yakından tanıyoruz.Osmanlı Dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Kaymakamlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Cinci Hoca Hanı’nı dışarıdan görüp Meşhur Safranbolu lokum alışverişimizi de yaptıktan sonra Bolu'ya doğru yol alıyoruz. Konaklamamız ve Akşam yemeğimiz Bolu'nun en iyi otellerinden SOYLU OTEL'de 

3.GÜN PAZAR

Sabah kahvaltı sonrası Yedigöller’e hareket ediyoruz. Muhteşem doğa manzaralı yolculuğumuz sonrasında birbirinden güzel 7 küçük göl ile bütünleşen Yedigöller Milli Parkına varıyoruz. Her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak olan Yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl görüyoruz. Burada muhteşem manzaralar eşliğinde çevre yürüyüşümüzü ve fotoğraflarımızı çektikten sonra Öğle yemeği için Piknik molası veriyoruz. Sonrasında yine araçımıza binip Bolu şehir merkezine iniyoruz.Ardından muhteşem manzaralar eşliğinde Türkiye'nin Cennet noktalarından olan Gölcük Gölüne gidiyoruz. Burada bilgilendirme ve serbest zaman veriyoruz. Ardından  dönüş yoluna geçiyoruz. İskenderun ve Hatay'a doğru yolculuğumuz başlıyor. Geç saatlerde Hatay'a varış ve turumuzun sonu.Tahmini gece 04.00 -05.00 arası varış sağlanacaktır.

DAHİL OLAN HİZMETLER DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün varıştaki kahvaltı  Müze ve Milli park girişleri ( 10-15 TL)
Lüks Tourismo veya Travego ile ulaşım  Öğle Yemekleri
4* Soylu Otelde Konaklama  
1 ad. Akşam yemeği açık büfe otelde  
1 ad. Sabah kahvaltısı açık büfe otelde  
2 tam gün rehberlik hizmeti  
Yedigöller Minibüs Ücreti  

 

 

FİYAT

NAKİT & TEK ÇEKİM

3 TAKSİT

6 TAKSİT

İki Kişilik Oda Kişi Başı

 599 TL

650 TL

 

7-12 Yaş (2 Yetişkinle)

530 TL

570 TL

 

3-6 Yaş(2 yetişkinle)

460 TL

480 TL

 

Tek kişi Farkı

100  TL

110   TL

 

 

ÖNEMLİ NOT: Rehber uygun gördüğü taktirde programda değişiklik yapabilir.Tura katılan tüm misafirlerimiz bunu başta kabul etmiş sayılırlar. 


Fiyat : 599 TL
Resim eklenmedi.

Yorum Yaz

Yorum eklenmedi.

FİYAT

NAKİT & TEK ÇEKİM

3 TAKSİT

6 TAKSİT

İki Kişilik Oda Kişi Başı

 599 TL

650 TL

 

7-12 Yaş (2 Yetişkinle)

530 TL

570 TL

 

3-6 Yaş(2 yetişkinle)

460 TL

480 TL

 

Tek kişi Farkı

100  TL

110   TL