BATI KARADENİZ TURU ’’ Uzun’’
Ana Sayfa > Turlar > BATI KARADENİZ TURU ’’ Uzun’’

BATI KARADENİZ TURU

Sinop-Hamsilos Fiyordu- Kapalı Cezaevi-Sinop Kalesi- Erfelek Şelalesi –Kastamonu

Şerife Bacı Anıtı-Daday- Safranbolu  Yörük köyü –Hıdırlık Tepesi-Kaymakamlar Evi

Güneş Saati- Tarihi Arasta Çarşısı - Bolu- Amasra-Yedigöller-Gölcük Gölü


 2020 YILI TUR TARİHLERİMİZ
1.TUR 03-09 TEMMUZ 1450 TL  
2.TUR 17-23 TEMMUZ 1450 TL  
3.TUR 30 TEM-05 AĞUS 1500 TL BAYRAM TURU
4.TUR 14-20 AĞUSTOS 1450 TL  
5.TUR 28 AĞUS -03 EYLÜL 1450 TL  

 

1.GÜN

Saat 15.30 da Hatay Vali göbeğinden Turizm information önünden, 17.00 da İse İskenderun dan hareketle Saat 19.00’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından saat 19.30’da Niğde - Kayseri - Çorum - Boyabat yol güzergâhından Sinop’a hareket ediyoruz.

 

2.GÜN

Sabah saatlerinde Sinop’ta kahvaltımızı alıp gezimize başlıyoruz. Sinop’ta ilk olarak Türkiye’nin bilinen tek Fiyordu olan, denizin toprağı aşındırarak nehir yatağı gibi karanın içlerine kadar süzülen Hamsilos Fiyordunu göreceğiz. Hamsilos Koyunun eşsiz manzarasını gördükten sonra Kapalı Ceza Evi, Sinop Kalesi gezilerimizin ardından ekstra öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeğimizin ve çarşıda yapacağımız alışveriş molamızın ardından irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek Şelalelerini görmeye gideceğiz. Burada verilecek fotoğraf molası sonrasında    Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Dağ ve orman manzaralı yolumuzun ardından Kastamonu’ya giriş yapıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından kurtuluş savaşı yıllarında büyük bir özveride bulunarak üstün bir mücadele sergileyen Şerife Bacı Anıtını ziyaret ediyoruz ve sonrasında konaklama yapacağımız İksir Resort Town Otele gidiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme.

  

3.GÜN

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. İlk olarak yolumuz üzerinde bulunan Yörük Köyü’nü gezeceğiz. Tarihi Çamaşırhane ve Kasım Sipahioğlu Konağı gezilerimizin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Cumbalı Evleri ve Tarihi konakları ile bizi karşılayan Safranbolu’ya varıyoruz. Kısa bir şehir turumuzun ardından Hıdırlık Tepesi’nden şehri kuş bakışı seyrediyoruz ve geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesinden şehre kuş bakışı bakıyoruz ve kısa bir yürüyüş sonrasında Müze haline getirilen Kaymakamlar Evi’ni geziyoruz. Yine tarihi şehir içerisinde yapacağımız yürüyüş ile birlikte Güneş SaatiCinci Han, Tarihi Arasta Çarşısı görülecek yerler arasında. Arasta Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöresel bez, ahşap eşyalardan ve Safranbolu’ya özel Safranlı Lokumlardan satın alabilirsiniz. Alışveriş ve gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız BAĞLAR SARAYI  hareket ediyoruz. Otelimize varış, odalara yerleşme, akşam yemeği, eğlence ve dinlenme…

 

4.GÜN

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Amasra’ya gidiyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman ''Lala lala, çeşm-i cihan bumu ola?'' diye sorduğu Bakacak Tepesi'nde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers Prensesinden alan kente vardığımızda Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü'ne geçiyoruz. Sonrasında tarihi boyunca Amasra'nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısı'na geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonrasında deniz kenarında bir Balık Restoran’ında alacağımız öğle yemeğinin ardından Tokatlı Kanyonuüzerinde bulunan yerden 80 metre yükseklikte bulunan Kristal Teras (cam seyir terası)  görüp fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’daki otelimize dönüyoruz. BAĞLAR SARAYI Otelde akşam yemeği ve dinlenme.

  

5.GÜN

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Yedigöller’e hareket ediyoruz. Yedigöller ’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yedigöller her mevsim bir başka güzellikle bizleri büyülüyor. Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli park girişinde aracımızdan iniyor ve ilk olarak İnce Göl ile Sazlı Göl ’ü, ardından da Nazlı Göl ve Kuru Göl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız şelalelerin de bulunduğu Dilek Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş, bizden söylemesi). Daha sonra Büyük GölDerin Göl ’ün bulunduğu bölgede yemek molası veriyoruz. Yemek sonrası Büyük Göl ve Derin Göl çevresinde fotoğraf çekip gezinti yapıyor, Serin Göl ’ü de gezerek yürüyüşümüzü tamamlıyoruz ve sonrasında muhteşem manzaralar eşliğinde  konaklama yapacağımız Bolu 4* SOYLU OTEL gidiyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme…

  

6.GÜN

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından  Gölcük Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda göle karşı çayınızı, kahvenizi içebilir ya da göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Sonrasında Dünya’nın cennet köşelerinden bir yer olan Abant’a hareket ediyoruz. Doğa yürüyüşleri, bisiklet ve fayton turları yaparak serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Hatay’a hareket ediyoruz. Akşam geç saatte Hatay’a varış ve turumuzun sonu.

Bir başka organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER: 

 • TRAVEGO, TOURİSMO VE SAFİR LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM
 • İLK GÜN VARIŞTA SABAH KAHVALTISI
 • KASTAMONU DADAY İKSİR RESORT TOWN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA
 • SAFRANBOLU BAĞLAR SARAYI OTELDE 2 GECE KONAKLAMA
 • BOLU 4* SOYLU OTELDE 1 GECE KONAKLAMA
 • OTELLERDE 4 ADET SABAH KAHVALTISI,
 • OTELLERDE 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
 • OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR
 • KÜLTÜR GEZİLERİ VE ÇEVRE TURLARI
 • MİLLİ PARK OTOBÜS GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • ÖĞLE YEMEKLERİ ve TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER,
 • MÜZE GİRİŞLERİ
FİYATLANDIRMA NAKİT 3 TAKSİT 5 TAKSİT
Yetişkin 1450 TL 1525 TL 1570 TL
7-12 Yaş Çocuk (2 yetişkinle kalırsa) 1200 TL 1260 TL 1300 TL
3-6  Yaş Çocuk (2 yetişkinle kalırsa) 850 TL 890 TL 916 TL
Tek Kişi ( Tur boyunca oda da tek kalacak) 1800 TL 1900 TL 1950 TL
Rehber uygun görduğu taktirde programda değişiklik yapabilir. Turlarımıza 3 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir.Anlayışınız için teşekkürler.

 

 


Fiyat : 1450 TL
Resim eklenmedi.

Yorum Yaz

Yorum eklenmedi.
FİYATLANDIRMA NAKİT 3 TAKSİT 5 TAKSİT
Yetişkin 1450 TL 1525 TL 1570 TL
7-12 Yaş Çocuk (2 yetişkinle kalırsa) 1200 TL 1260 TL 1300 TL
3-6  Yaş Çocuk (2 yetişkinle kalırsa) 850 TL 890 TL 916 TL
Tek Kişi ( Tur boyunca oda da tek kalacak) 1800 TL 1900 TL 1950 TL
Rehber uygun görduğu taktirde programda değişiklik yapabilir. Turlarımıza 3 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir.Anlayışınız için teşekkürler